Правила гри у петанк:
1. У грі беруть участь дві команди. Команда може складатися з одного, двох або трьох гравців. У грі використовується не більше 12 м'ячів. Якщо команда складається з одного або двох гравців, то кожен з них грає трьома кулями одного кольору. Якщо до складу команди входять по три гравці, то кожен гравець такої команди грає двома м'ячами.

2. Кидаючи жереб, обирають, яка команда починає грати першою. Ця команда креслить на землі коло діаметром 30-50 см або використовує коло-шаблон.

3. Гравець першої команди кидає маленький м'ячик — кошонет на відстань від 6 до 10 метрів, але не ближче ніж на 50 см від будь-якої перешкоди. При цьому ноги гравця повинні бути усередині кола до тих пір, поки кошонет не зупиниться.

4. Після того, як кошонет кинуто, будь-який гравець першої команди (не обов'язково той, хто кидав кошонет) кидає перший м'ячик, намагаючись розмістити його якомога ближче до кошонету. При цьому ноги гравця не повинні виступати за межі кола.

5. Після першого кидка гравець другої команди стає в те ж коло і намагається кинути свій м'ячик так, щоб в результаті м'ячик його команди виявився ближче до кошонету, ніж будь-який м'яч суперника. Для цього можна просто кинути м'яч ближче до кошонету або вибити м'яч противника чи змінити положення кошонету.

6. Наступний кидок робить команда, чий м'яч перебуває далі від кошонету, і кидає свої м'ячі до тих пір, поки один з її м'ячів не стане ближче до кошонету, ніж будь-який з м'ячів опонента. Після чого кидки робить команда опонента. Якщо у команди опонента не залишилося м'ячиків для кидка, то інша команда кидає свої залишкові м'ячі, намагаючись розмістити їх якомога ближче до кошонету.

7. Коли м'ячі обох команд кинуто, проводиться підрахунок очок. Команда - переможниця (та, чий м'яч опиняється ближче всіх до кошонету) отримує стільки очок, скільки м'ячів розміщено ближче до кошонету, ніж найближчий м'яч опонента. Друга команда в цьому раунді очок не отримує.

8. У прикладі на малюнку команда, яка грає чорними м'ячами має 3 м'ячі розташованих ближче до кошонету, ніж найближчий м'яч команди, що грає білими м'ячами, і таким чином отримує 3 очки.

9. Раунд вважається закінченим, коли кожна команда кинула всі свої м'ячики. Команда - переможниця починає новий раунд, викреслюючи коло на місці падіння кошонету попереднього раунду, знову кидає кошонет і починає новий раунд.

10. Гра триває, поки одна з команд не набрала 13 очок.

juniorzproject@gmail.com
Made on
Tilda