Blog

Круглий стіл «Здорові діти – здорова нація» (20.10.21р) За участі представників МОН, ІМЗО, Офісу Президента, ГО «ДжуніорЗ», ВЦФЗН “Спорт для всіх”

Яким чином підвищити рухову активність школярів та які передумови треба створити для ефективного залучення дітей до фізичної активності у закладах освіти – такі теми підняли на круглому столі «Здорові діти – здорова нація».
Про новий урок фізичної культурі в НУШ розказав Євген Баженков, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, директор ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»: «З наступного року впроваджується новий стандарт середньої школи. Суть і мета нового уроку фізичної культури – дати свободу кожному закладу, враховуючи наявну матеріально-технічну базу, враховуючи побажання самих дітей та батьків, заклад має право обрати будь-який чи декілька модулів. 45 модулів – це як такий «маркет», куди заходить вчитель фізкультури і може їх використовувати.»
«По рекомендациям ВООЗ дети должны выполнять не менее 60 минут двигательной активности в день для правильного развития всех функциональных систем организма. Поэтому сейчас была поставлена задача перед Министерством науки и образования обеспечить необходимые 60 минут в день для школьников и студентов. В рамках реализации этой задачи были внесены изменения в программу: это и увеличение количества уроков физкультуры, и увеличение секций в будущем» - відзначив Сергій Матієнко, координатор програми Президента «Здорова Україна».
Про пріоритети і основні напрямки закцентувала на наступному Галина Коломоєць, к.пед.н., начальник відділу науково-методичного забезпечення підвищення якості освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»: «Зараз ми будемо займатися підвищенням кваліфікації вчителів фізичної культури згідно субвенції, що виділена на кожну область. У нас затверджена освітня програма підвищення кваліфікації вчителів щодо використання нових варіативних модулів».
Лідер Руху «ДжуніорЗ» Олександр Педан відзначив діяльність із МОН у досягненні спільної мети: «Якщо коротко розповісти про нашу спільну діяльність із МОН – ми запропонували вчителям альтернативні види спорту, щоб показати, чим можна розбавити стандартну програму»
Повну версію круглого столу можна переглянути на YouTube-каналі JuniorZ за посиланням.
Made on
Tilda